Hasar Görmüş Enerji İkaz Kukası Yenilendi

Hasar Görmüş Enerji İkaz Kukası Yenilendi

Eskişehir'in işlek caddelerinden biri olan Hamamyolu Caddesi civarında bir yaya kaldırımında zarar görmüş vaziyette bulunan enerji ikaz kukası onarıldı.

  • Eskişehir'in en işlek yerlerinden biri olan Hamamyolu civarında bir yaya kaldırımında zarar görmüş halde bulunan enerji ikaz kukası tamir edildi.

Şehrin en işlek yerlerinden biri olan Hamamyolu bölgesindeki Yalbı Sokak üzerindeki dekoratif sokak lambasının yerine güvenlik amacıyla konulan sarı ikaz kukasına, şahıs veya şahıslar tarafından zarar verildi. Üzerinde 'Dikkat Yüksek Gerilim' ve Dikkat Ölüm Tehlikesi gibi uyarılar bulunan enerji kukasından, elektrik akımının aktif bir şekilde bulunduğu kablolar dışarı çıktı.

Çevredeki vatandaşlar açısından tehlike teşkil eden sarı renkli ikaz kukası Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim şirketi (OEDAŞ) ekipleri tarafından onarılarak zarar verme potansiyeli en aza indirgendi. Durumla ilgili OEDAŞ'tan yapılan açıklamada, "Söz konusu enerji ikaz kukası, sarı rengi ve üzerinde bulunan uyarı ve ikaz işaretleri ile vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için montajı yapılmış olup, aynı zamanda aydınlatma tesislerinin yer altı kablo muhafazasında geçici olarak kullanılmaktadır. Önce aydınlatma direğine sonrasında ise ikaz kukasına verilen zarar sonucu, ekiplerimiz tarafından enerji kukasının yenilenmesi gerçekleştirilmiş ve tehlike potansiyeli en aza indirilmiştir" ifadelerine yer verdi. - ESKİŞEHİR